کلاس لینک

نحوه برگزاری دوره
حضوری
مجازی آنلاین
بسته آموزشی (فیلم، جزوه و...)
خصوصی
شرایط برگزاری
فقط آقا
فقط خانم
مختلط
درباره ما قوانین و مقررات
دوره های حضوری دوره های مجازی مدرسین خصوصی موسسات بورسیه ها
«کلاس لینک» | دسترسی سریع و ساده به آموزش دلخواه

فرهنگسرای تهران

ایمیل موسسه: f.tehran22@yahoo.com
تلفن: 44141133
استان و شهر: تهران | تهران
آدرس: انتهاي بزرگراه حکیم غرب، سه راه دهكده، خيابان ساحل، پشت مدرسه اندیشه، بوستان باغ نو
وب سایت: http://tehran.farhangsara.ir
توضیحات تکمیلی:
مجموعه‌ای که امروز نام «فرهنگسرای تهران» را بر پیشانی خود دارد در خرداد ماه 1384و در زمانی که فرهنگسراها با عناوین هویتی شناخته می شدند به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران و با نام "فرهنگسرای شهر" تاسیس شد.

البته «شهر» نام فرهنگسرایی بود که پیش از آن در منطقه 12 استقرار داشت در واقع فکر اولیه تاسیس فرهنگسرای شهر ، همزمان با اجرای طرح هویت بخشی فرهنگسراها شکل گرفت و در سال 1380 ابتدا در منطقه 12 که یکی از قدیمی ترین مناطق تهران است درمجتمع فرهنگی خواجوی کرمانی و سپس در یکساختمان کوچک به مساحت 100 متر در پارک شهر، فعالیت خود را آغاز نمود ، اما محدودیت های فراوان نظیر نداشتن کلاس‌های آموزشی ، سالن اجتماعات ، نگارخانه و کتابخانه مانع پاسخگویی مناسب به انبوه مخاطبان می‌شد و به دلیل فقدان فضای مناسب در خرداد 84 به ساختمان امروز فرهنگسرای تهران واقع در بوستان باغ نو منطقه 22 منتقل گردید ؛ ساختمانی سه طبقه به مساحت تقریبی هزار متر مربع و سه هزار متر مربع فضای مورد استفاده که شامل کتابخانه ، واحد آموزش، واحد کانونها ، سالن اجتماعات موقت با گنجایش 100 نفر و فضای اداری می‌باشد که در انتهای بزرگراه حکیم غرب ، سه راه دهکده المپیک ، پشت دبیرستان سپیده کاشانی ، خیابان ساحل ، بوستان باغ نوقرار دارد .

اما در اردیبهشت ماه سال 1385 فرهنگسرای شهر تغییر نام داده و با نام فرهنگسرای تهران به فعالیت خود ادامه داد.

از این تاریخ بود که فرهنگسرای تهران با رسالت پاسداشت و تقويت بنيان هاي معنوي ،‌فرهنگي ، هنري ، تاريخي و بومي شهر تهران و ترويج فرهنگ اخلاق مداري و فرهنگ شهرنشینی حرکت تازه ای را آغاز نمود. فرهنگسرای تهران تا اواخرسال 1389 به عنوان ستاد

مراکزفرهنگی هنری و کتابخانه های تحت پوشش در مناطق 21 و 22 فعالیت می نمود اما از سال 1390 با مستقل شدن مدیریت فرهنگی هنری منطقه 22 ، شماری از مراکز تابعه با توجه به موقعیت جغرافیایی به مدیریت منطقه 21 پیوستند و هم اکنون فرهنگسرای تهران به عنوان ستاد مدیریت مراکز فرهنگی هنری منطقه 22 ، خانه فرهنگ امیرکبیر ، خانه فرهنگ گرمدره ( در حاشیه شرقی استان البرز) و کتابخانه های شیخ مفید ، پندار ، پرتو و سیدالشهداء (ع) را نیز تحت پوشش دارد فرهنگسرای تهران طی دو سال گذشته با ترسيم سند راهبردي ، اهداف خود را به سمت تحقق آرمان هاي اين سند در حوزه منطقه ای و فرا منطقه ای

مشخص نموده است.در حال حاضر فرهنگسرای تهران به عنوان تنها فرهنگسرای منطقه با درک نگرش‌های نوین مدیری شهری در عرصه فرهنگی هنری و با تعیین اولویتها ، شناخت فرصتها و تهدیدهای محیطی و انجام تغییرات لازم در روش‌ها، و هم چنین با مهندسی مجدد فعالیت ها و به حداقل رساندن نقش فضای فیزیکی و جلوگیری از محبوس نمودن برنامه‌ها در چهار دیواری فرهنگسرا، سعی دارد با تقویت حس محله‌گرایی به عنوان نخستین نقطه تقویت توسعه فرهنگی و ایجاد بسترهای مناسب به منظور پیاده‌سازی الگوهای مناسب ، ایفاگر نقش محله‌ای و منطقه‌ای مورد انتظار عموم شهروندان منطقه و مدیریت شهری باشد.

اين فرهنگسرا ستاد مديريت مراكز فرهنگي هنري منطقه 22 در غرب تهران را است و در همين راستا مسئوليت ساماندهي ،‌ هدايت و راهبري مراكز 6 گانه تحت پوشش را عهده دار مي باشد . بخش ها و واحدهايي كه افتخار خدمت رساني به مردم رادارند شامل : واحد آموزش ، واحد کانون ها وتشكل هاي مردمي و كتابخانه شهر است. علوم قرآنی ، هنرهای تجسمی ، هنرهای دستی ، خانگی و تزیینی ، زبان ، کامپیوتر ، موسیقی ، فوریت های پزشکی و آموزش های کودک و نوجوان از جمله کلاس ها و برنامه های بخش آموزش این فرهنگسراست.

فرهنگسرای تهران هم چنین دارای کتابخانه ای مجهز با عنوان کتابخانه شهر است.

کتابخانه شهر

این کتابخانه در سال 1384 همزمان با افتتاح ساختمان جدید فرهنگسرا فعالیت خود را آغاز نمود. این کتابخانه در فرهنگسرای تهران

قرارگرفته و مساحت آن بالغ بر 200 متر مربع می باشد و شامل سالن مطالعه با گنجایش 80 نفر و مخزن کتابخانه با ظرفیت حدود 9000 جلد کتاب است. بخش مرجع در کنار مخزن قرار گرفته و مراجعه کنندگان می توانند مستقیما به منابع آن دسترسی داشته و از آنها استفاده کنند.

بخش نشریات و اطلاع رسانی با 35 عنوان نشری ، بخش کودک و نوجوان با 2000 جلد کتاب ، بخش کتب درسی و کمک درسی ویژه داوطلبین کنکور ، بخش امانت کتاب با بیش از 1200 عضو فعال و هم چنین بخش امانت لوح فشرده آموزشی در خدمت علاقمندان است.

کتابخانه شهر روزهای زوج ویژه آقایان و روزهای فرد ویژه بانوان می باشد و همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 تا 18 آماده ارایه خدمات به شهروندان است.

نشانی فرهنگسرای تهران: انتهای بزرگراه حکیم غرب ، سه راه دهکده المپیک ، پشت دبیرستان پسرانه اندیشه ، خیابان ساحل ، بوستان باغ نوقرار دارد

موسسه های برتر