کلاس لینک

نحوه برگزاری دوره
حضوری
مجازی آنلاین
بسته آموزشی (فیلم، جزوه و...)
خصوصی
شرایط برگزاری
فقط آقا
فقط خانم
مختلط
درباره ما قوانین و مقررات
دوره های حضوری دوره های مجازی مدرسین خصوصی موسسات بورسیه ها
«کلاس لینک» | دسترسی سریع و ساده به آموزش دلخواه

فرهنگسرای خاتم

ایمیل موسسه: farhangsarayekhatam@yahoo.com
تلفن: 66207065
استان و شهر: تهران | تهران
آدرس: چهارراه يافت‌آباد، بلوار معلم، انتهاي حيدري جنوبي، خیابان پژاند، بوستان لواساني
وب سایت: http://khatam.farhangsara.ir
توضیحات تکمیلی:
مجموعه‌ای که امروز نام «فرهنگسرای خاتم» را بر پیشانی خود دارد در سال 1385و در زمانی که فرهنگسراها با عناوین هویتی شناخته می شدند به همت سازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران نامگذاری شد. در واقع فکر اولیه تاسیس فرهنگسرای خاتم ، همزمان با اجرای طرح هویت بخشی فرهنگسراها و نامگذاری سال 1385 به نام سال پیامبر اعظم (ص)شکل گرفت . در سال 1380 ساختمان فرهنگسرا از سوی شهرداری منطقه 18 با عنوان فرهنگسرای نوجوان و ستاد مدیریت فرهنگی هنری منطقه18 تحویل سازمان شد.تا قبل آن زمان هیچ فرهنگسرایی در منطقه 18 دایر نبود و ستاد مدیریت فرهنگی هنری منطقه نیز به همراه تمامی پرسنل در ساختمانی کلنگی به نام" خانه فرهنگ الغدیر مستقر بود.
در سال 1380 مراکزی همچون فرهنگسرای نوجوان ، کتابخانه های فجر ، قائم ، استاد حکیمی و رضوانه تحویل مدیریت فرهنگی هنری منطقه 18 شد. در سال 1385 با انتقال فرهنگسرای نوجوان به منطقه 11 و پارک رازی ، فرهنگسرای خاتم به طور رسمی فعالیت خود را در بوستان لواسانی درساختمانی دوطبقه به مساحت تقریبی 2500 متر مربع با امکاناتی شامل کتابخانه ، واحد آموزش، واحد کانون ها ، سالن اجتماعات با گنجایش 100 نفر و فضای اداری آغاز کرد. از این تاریخ بود که فرهنگسرای خاتم با رسالت پاسداشت و تقويت بنيان هاي معنوي ،‌فرهنگي ، هنري ، تاريخي و بومي شهر تهران و ترويج اخلاق و فرهنگ شهرنشینی حرکت تازه ای را آغاز کرد.
فرهنگسرای خاتم طی سال های گذشته با ترسيم سند راهبردي ، اهداف خود را به سمت تحقق آرمان هاي اين سند در حوزه منطقه ای و فرا منطقه ای مشخص نموده است. در حال حاضر فرهنگسرای خاتم به عنوان تنها فرهنگسرای منطقه با درک نگرش‌های نوین مدیریت شهری در عرصه فرهنگی هنری و با تعیین اولویت ها ، شناخت فرصت ها و تهدیدهای محیطی و انجام تغییرات لازم در روش‌ها ، و هم چنین با مهندسی مجدد فعالیت ها و به حداقل رساندن نقش فضای فیزیکی و جلوگیری از محبوس شدن برنامه‌ها در چهار دیواری فرهنگسرا، سعی دارد با تقویت حس محله‌گرایی به عنوان نخستین نقطه تقویت توسعه فرهنگی و ایجاد بسترهای مناسب به منظور پیاده‌سازی الگوهای مناسب ، ایفاگر نقش محله‌ای و منطقه‌ای مورد انتظار عموم شهروندان منطقه و مدیریت شهری باشد.
ترویج و تعمیق فرهنگ و هنر نشات گرفته از تعالیم دین مبین اسلام وارزش های انقلاب اسلامی متناسب با شرایط و خصوصیات حال و آینده شهر تهران، فراهم ساختن بستر و زمینه نیل به حیات طیبه برای شهروندان محترم تهرانی با تقویت و محوریت مولفه های اسلامی و انقلابی و حاکمیت روح دیانت و اخلاق اسلامی در فضای شهری، حفظ و ارتقاء هویت شهروندی و سطح افق شهروندان نسبت به شهر و حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری در سطح مساجد و اماکن مذهبی، همکاری و تعاون هدفمند با نهادها، تشکل های فرهنگی اجتماعی غیر دولتی مانند کانون های مردمی، مساجد، پایگاههای مقاومت بسیج ، سازمان های مردم نهاد و .. در راستای هم افزایی فعالیت های فرهنگی هنری شهر تهران و در یک کلام تلاش برای تحقق اهداف کلان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از جمله اهداف این فرهنگسرا است.
فرهنگسرای خاتم ستاد مديريت مراكز فرهنگي هنري منطقه 18 در جنوب غرب تهران است و در همين راستا مسئوليت ساماندهي ،‌هدايت و راهبري مراكز تحت پوشش را عهده دار مي باشد . بخش ها و واحدهايي كه افتخار خدمت رساني به مردم رادارند شامل : واحد آموزش ، واحد کانون ها وتشكل هاي مردمي و كتابخانه استاد حکیمی است. علوم قرآنی ، هنرهای تجسمی ، هنرهای دستی ، خانگی و تزیینی ، زبان ، کامپیوتر ، فوریت های پزشکی و آموزش های کودک و نوجوان از جمله کلاس ها و برنامه های بخش آموزش این فرهنگسراست.
فرهنگسرای خاتم هم چنین دارای کتابخانه ای مجهز با عنوان کتابخانه استاد حکیمی است.
نشانی فرهنگسرای خاتم : شهرک ولیعصر(عج)- انتهای خیابان حیدری جنوبی- خیابان پژاند- بوستان لواسانی .

موسسه های برتر